18.11.2021

  Posílení bezpečnostních prvků portálu MOJE daně a ukončení provozu starší verze daňového portálu

  Finanční správa ukončuje podporu zastaralých šifrovacích protokolů TLS 1.0 a 1.1, které nesplňují požadavky vysoké bezpečnosti. Portál MOJE daně přestane podporovat protokol HTTP a bude využívat pouze protokoly HTTPS, které jsou při přenosu šifrovány a zabezpečují doménu portálu. K tomuto posílení bezpečnostních prvků portálu MOJE daně, spolu se zrušením přístupu do starší verze daňového portálu, dojde k 28. 2. 2022.

  Na základě aktuálního vývoje v oblasti bezpečnostní politiky informačních systémů a doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost přestane být podporován šifrovací protokol TLS 1.0 a 1.1.

  Tento přechod uživatele, kteří ke své činnosti používají výrobcem podporované HW a SW produkty, nijak neovlivní a naopak doména portálu MOJE daně a přechod na HTTPS certifikát zaručuje důvěrnost přenášených dat, současně s účinnou obranou proti nežádoucímu obsahu a celkově uživatelům zajištuje vyšší bezpečnost.

  Zrušení přístupu do starší verze daňového portálu na adrese: https://adisspr.mfcr.cz je nezbytné pro zvýšení přehlednosti poskytovaných služeb a jejich sjednocení. Uživatelé naleznou všechny jeho funkce v modernizované podobně na portálu MOJE daně na adrese www.mojedane.cz.


  Generální finanční ředitelství
  Lazarská 7, 117 22 Praha 1 | Technická podpora:
  ePodporaikona: externí web