31.12.2021

  Upozornění na chybějící či nesprávné místní koeficienty podle § 12 zákona o dani z nemovitých věcí u vybraných obcí na rok 2022 v aplikaci Elektronického podání pro Finanční správu

  AKTUALIZACE: Dne 6. 1. 2022 byla technická závada odstraněna a u předmětných obcí se již dotahují správné koeficienty.

  Dovolujeme si Vás informovat, že z důvodu technické závady nedochází k dotažení správné hodnoty místního koeficientu podle § 12 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, ve znění pozdějších předpisů, pro danou nemovitou věc u vybraných obcí ve formuláři daňovém přiznání k dani z nemovitých věcí v aplikaci Elektronického podání pro Finanční správu na zdaňovací období roku 2022. Obdobným způsobem správně nefunguje vyhledávání v aplikaci "Vyhledání koeficientů pro podání k dani z nemovitých věcí". Technická závada se týká níže uvedených obcí:

  Středočeský kraj: Soběhrdy, Sázava, Soutice, Hořovice, Pavlov, Nebužely, Kozomín, Úžice, Řepov, Kunice, Velké Popovice, Dobrovíz, Jeneč, Rudná, Ořech, Hostivice, Rybníky, Krásná Hora nad Vltavou, Rakovník.

  Jihočeský kraj: Hrdějovice, Květov.

  Plzeňský kraj: Kostelec, Záchlumí, Chlumčany.

  Ústecký kraj: Česká Kamenice, Volevčice.

  Liberecký kraj: Hrádek nad Nisou, Chrastava.

  Královehradecký kraj: Bílý Újezd.

  Pardubický kraj: Vrbatův Kostelec.

  Kraj Vysočina: Heřmanov, Střítež.

  Jihomoravský kraj: Čeložnice, Kelčany, Sudoměřice, Tvarožná Lhota.

  Olomoucký kraj: Lutín, Kokory.

  Moravskoslezský kraj: Krásná, Šenov.

  Na odstranění technické závady intenzivně pracujeme a omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti. Předpokládáme, že chyba by měla být opravena v prvním lednovém týdnu 2022 po instalaci verze 42.1.1 na portálu MOJE daně a po provedení opětovné aktualizace těchto koeficientů.

  U ostatních obcí je možné formulář daňového přiznání k dani z nemovitých věcí v aplikaci Elektronického podání pro Finanční správu na zdaňovací období roku 2022 pro podání daňového přiznání použít i v prvním lednovém týdnu 2022 standardním způsobem.


  Generální finanční ředitelství
  Lazarská 7, 117 22 Praha 1 | Technická podpora:
  ePodporaikona: externí web